KONKURS RECYTATORSKI "MÓJ KOCHANY MIŚ"

27 października 2022

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE RECYTATORSKIM „MÓJ KOCHANY MIŚ”

1. Cele konkursu:
  • rozbudzanie i rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • popularyzacja poezji wśród dzieci i rodziców,
  • umożliwienie dzieciom artystycznej prezentacji nauczonego wiersza,
  • zachęcenie do twórczego spędzania czasu z dzieckiem.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Przedszkola w Kleosinie niezależnie od wieku,
  • chętni rodzice wraz z dzieckiem wybierają wiersz, którego motywem przewodnim jest miś,
  • rodzice uczą dziecko wiersza na pamięć,
  • zgłaszają udział dziecka w konkursie wypełniając kartę zgłoszenia a następnie przekazują ją wychowawcy grupy.
  1. Przebieg konkursu
  • Konkurs będzie się odbywał w czterech grupach wiekowych:

Grupa I – dzieci 3 letnie

Grupa II – dzieci 4 letnie

Grupa III – dzieci 5 letnie

Grupa IV – dzieci 6 letnie

• Konkurs trwa od dnia ogłoszenia do dnia 18 listopada 2022.
  • W dniu 11.2022 odbędą się przesłuchania uczestników konkursu przez niezależnie powołane jury.
  • Jury w czasie przesłuchań oceni recytację uczestników według niżej podanych kryteriów.
  • Po przesłuchaniach jury przyzna miejsca uczestnikom w wyżej wymienionych grupach wiekowych.
  • Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się w przedszkolu na uroczystości Mikołajkowej 6 grudnia 2022, a lista zwycięzców zamieszczona zostanie na stronie internetowej przedszkola.
  1. Kryteria oceny

Specjalnie powołane jury przy ocenie recytacji będzie brało pod uwagę następujące kryteria:

* dobór tekstu odpowiedni do wieku dziecka,

* dobór tekstu zgodny z tematem konkursu,

* pamięciowe opanowanie tekstu przez dziecko,

* interpretację tekstu,

* ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój ).

Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:

Anna Jurczuk, Paula Marchiel, Izabela Konopko

KONKURS PLASTYCZNY- „BAJKOWY ŚWIAT”Wyniki konkursu „Bajkowy świat”